قرار دادن دوربین‌های مداربسته در ساختمان‌های در حال ساخت حرکت جدیدی نیست، اما در استادیوم Sacremento Kings که در کالیفرنیا ساخته می‌شود، از تکنولوژی بسیار جدیدتری استفاده شده است.


برای ساخت استادیوم Sacremento Kings در کالیفرنیا، از پهپادهایی استفاده می‌شود که می‌توانند نقشه‌ای سه‌بعدی از ساختمان نیمه-تمام بسازند.


در این ساختمان در حال ساخت از پهپادهایی استفاده می‌شود که توسط شرکتی به اسم ImageInFlight ساخته شده‌اند و می‌توانند نقشه‌ای سه‌بعدی از ساختمان بسازند. نقشه‌هایی که توسط این پهپادها از ساختمان در حال ساخت گرفته می‌شود، در نرم‌افزاری که توسط دانشگاه ایلینوی ساخته شده قرار داده می‌شود. این نرم‌افزار سپس نقشه‌های سه‌بعدی گرفته شده را با نقشه‌های معماری اصلی مقایسه می‌کند.


از این روش برای بررسی وضعیت پیشرفت قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود. سپس اگر لازم باشد تذکرهای لازم به کارگران بخش‌های مختلف درباره‌ی کارشان داده می شود.


سازندگان این دوربین می‌گویند که دلیل اصلی ساخت آن، کنترل وضعیت کارگران نیست؛ بلکه بررسی روند پیشرفت ساختمان در اولویت قرار دارد.


همه آنچه برای رنگ کردن خانه باید بدانید
نقاشی ساختمان و رنگ کردن دیوار خانه یکی از چالش‌های همیشگی افراد برای نوسازی فضای منزل است. به مرور زمان، دوده حاصل از و...
تولید ۸ سریال و ۵ مسابقه جدید در شبکه دو
محمدرضا جعفری‌جلوه؛ مدیر شبکه دو ضمن معرفی مجموعه‌های نمایشی، مسابقات و تازه‌های شبکه دو سیما در ایام پیش‌رو؛ از دست پُر...