در فصل تابستان، روز‌های گرم و شب‌های کوتاه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند زمانی از شبانه‌روز را که آفتاب رو به غروب کردن است و هوا رو به خنکی می‌رود، از فضای سبز و حضور در طبیعت بهره ببرند. به همین دلیل در این روزهای گرم سال طبیعت و پارک‌های شهری میزبان شهروندان بسیاری است تا بتواند خاطره‌های خوشی را برایشان رقم بزند. در این میان برخی از افراد هم از فضای سبز خانه خود استفاده می‌کنند و عصرانه‌های خود را در حیاط خانه یا بالکن کوچکشان سپری می‌کنند. برای آنکه بتوان در کنار گپ و گفت‌های دوستانه و صمیمی از زیبایی‌های بیشتری هم بهره برد، زمان آن رسیده است که به فکر تزیین حیاط خانه خود باشید. می‌توانید با برخی از راهکارهای ساده طراحی حیاط خانه خود را دگرگون کنید و از فضا بیشتر لذت ببرید. برای طراحی حیاط خانه می‌توانید از همه وسایلی که در اختیار دارید، استفاده کنید و آنها را به درستی در کنار هم قرار دهید. نگران محدودیت متراژ حیاط یا تراس خانه خود نباشید و با کمک روش‌های ساده، آن را به یک فضای رویایی تبدیل کنید.

فضای حیاط منزل خود را به گونه‌ای طراحی کنید تا محیط صمیمی و دوستانه‌ای برای افرادی باشد که از آن استفاده می‌کنند. این فضا را مانند اتاقی ببینید که دیوار ندارد تا راحت‌تر تجسم کنید چه وسایل و مبلمانی با هم هماهنگی بیشتری دارند و در حیاط خانه به زیبایی حضور پیدا می‌کنند. نحوه قرار گرفتن وسایل و مبلمان حیاط باید با توجه به کاربردی که در نظر دارید، انجام شود.

انتخاب پالت رنگی خنثی

برای طراحی حیاط خانه‌تان یک پالت رنگی به خصوص انتخاب کنید تا بتوانید همه تزیینات و وسایل را با توجه به آن در نظر بگیرید. رنگ سفید و خاکستری خنثی برای طراحی فضای سبز مناسب هستند زیرا به آرامش بیشتر فضا کمک می‌کنند و باعث می‌شود رنگ سبز گیاهان جلوه بیشتری پیدا کند. زمانی که نور زیبای خورشید بر پوشش سفید رنگ مبلمان و میز می‌تابد، جذابیت خاصی به وجود می‌آورد.

همه آنچه برای رنگ کردن خانه باید بدانید
نقاشی ساختمان و رنگ کردن دیوار خانه یکی از چالش‌های همیشگی افراد برای نوسازی فضای منزل است. به مرور زمان، دوده حاصل از و...